укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Поїздка з дитиною в поїзді. Чи варто боятися?

Кожна мама, уявивши поїздку в поїзді з маленькою дитиною, впадає в невелику паніку. І зрозуміти її легко:

не дивлячись на те, що всі ми і їздили в поїзді хоч раз у житті - з дитиною на руках, та ще й маленькою, відразу виникає маса питань і проблем.

Ось з цими проблемами ми і спробуємо розібратися.

Основних питань декілька:

  • гігієна дитини в поїзді
  • чим годувати дитину в дорозі
  • як розважити малюка
  • як спати з маленькою дитиною в поїзді.

 Звичайно, відповіді на ці питання залежать, насамперед, від віку дитини, з якою ви плануєте поїздку в поїзді.

Тому що, як ви самі розумієте, 6-місячний малюк і дитина 6 років в поїзді будуть поводити себе по-різному і вимагатимуть різного догляду.

 

Отже:

Що знадобиться в поїзді з дитиною

  • Вологі серветки і рідина для дезінфекції рук /бактерицидні серветки

Думаю, нікому не треба докладно пояснювати, наскільки ці засоби полегшать ваші зусилля з гігієни в поїзді з маленькою дитиною. Дезинфікуючою рідиною (підійде також і пляшка мед.спірта) рекомендуємо протерти всі поверхні, з яким буде стикатися малюк. Так ви хоча б частково убезпечите його від кишкових інфекцій.

  • Памперси або горщик, залежно від віку вашої дитини

Подбайте, щоб памперсів вам вистачило на весь час поїздки в поїзді з маленькою дитиною. Горщик рекомендуємо брати для діточок до 5-6 років. Навіть якщо ваша дитина вдома вже давно не користується цим дивом техніки, в громадському туалеті поїзда їй робити нічого. Звичайно ж, буде значно зручніше, якщо горщик буде закриватися кришкою.

  • Пиття

Обов'язково візьміть достатню кількість питної води, яку ви вживаєте повсякденно. У жарку пору радимо збільшити звичайну кількість на 50%.

  • Їжа

Найпростіше, звичайно ж, грудничкам: у них їжа завжди з собою, завжди свіжа, необхідної температури.

Якщо ж ви вже перейшли на дитячі суміші, радимо взяти побільше пляшечок, оскільки мити їх в умовах поїзда не тільки проблематично, але й негігієнічно. Крім того, не завадить термос з водою потрібної температури, у якій ви будете розводити суміш. Або ж, можете підігріти питну воду в пляшечці на водяній бані, набравши гарячу воду з титану в якусь ємність.

Діткам до 2х років ідеально підійде баночне харчування - кашки, овочеві та фруктові пюре, сирок.

Маленька порада: якщо малюк з'їдає 200г каші, краще взяти 2 баночки по 100г, ніж одну двохсотграмову, оскільки апетит у дорозі може знизитися, а зберігається відкрите харчування без холодильника недовго. Набагато простіше дати дитині 1 порцію, а через годину - другу.

Нагрівати баночку потрібно, обов'язково попередньо її відкривши, щоб упевнитися, в клацанні, що свідчить про незіпсованості продукту.

  • Розваги


Тут, звичайно, теж усе залежить від віку дитини. Для дитини до року візьміть улюблені гризунці, брязкальця, музичні іграшки. Не забувайте озвучувати все, що відбувається за віконцем: пасуться корівки, тече річка, які гарні квіти. Дітям з півроку, як і 3-6 річним все це дуже цікаво. Крім того, на тривалих зупинках обов'язково виходьте на перон трошки розім'ятися і подихати свіжим повітрям.

Доросліші дітлахи  можуть ліпити, збирати пазли, слухати цікаву казку, складати улюблений конструктор. Та що я вам розповідаю! Ви знаєте свою дитину значно краще, і звичайно ж, в курсі, як її розважити. Слідкуйте тільки, щоб заняття чергувалися: розважальні і навчальні, і обов'язково обмежуйте їх за часом, щоб дитині не набридло.

  • Аптечка

Що в ній повинно бути:

  1. Засоби від ударів, опіків, ран і порізів
  2. Засоби від болю і жара
  3. Засоби від проблем з животом
  4. Засоби від кашлю
  5. Засоби при запаленні і болю в горлі
  6. Засоби для лікування нежиті
  7. Засоби від болю у вухах і очах
  8. Засоби від алергії
  9. Антибактеріальні засоби

Ми не будемо розповідати вам, які саме засоби потрібні, це вам порадить ваш педіатр. Хочемо лише помітити, який би не був вік вашої дитини, обов'язково зберіть сумочку з усіма необхідними ліками, покладіть її в дорожню сумку і... забудьте про неї. Не варто налаштовуватися на негатив, постарайтеся не зациклюватися на можливих незручностях та неприємностях, а замість цього отримайте максимум задоволення від поїздки!

Як спати з дитиною в поїзді


Якщо вам доводилося їздити в поїзді з маленькою дитиною, ви зі мною погодитеся, що питання сну одне з найболючіших. Вірніше, це навіть сном назвати важко, оскільки малюк, можливо, і спить, мама ж, притуливши голову до подушки, ловить кожен шурхіт і здригається від кожного звуку. І це не дивно, адже мама розуміє: звалитися з полиці може навіть 6-річна дитина, що вже говорити про мацьопиків!

Але ваша думка про поїздку в поїзді може істотно змінитися, причому, в кращу сторону, якщо ви познайомитеся з такою суперскою штукою, як дитячий манеж для поїзда .

Залізничний манеж легко і надійно кріпиться ремінцями між полицями, і у вашого малюка буде своє особисте місце не тільки для відпочинку, але і для веселих ігор, ви ж пам'ятаєте, як всі дітлахи люблять влаштовувати собі різноманітні "будиночки"!

Ну а вам можна буде спокійно відпочити, не боячись, що дитина впаде з полиці!

 

 

Baby Service бажає вам гарного настрою і приємних незабутніх подорожей!

 

Леся Тараненко

Партнер Baby Service у Кіровограді

30.06.2015р