укррус

Телефони у Кропивницькому

  • (050) 106-15-32
  • (097) 738-65-34

Чи справді вам потрібен молоковідсмоктувач та у яких ситуаціях він вам знадобиться.

У цій статті ми спробуємо розібратись, чи потрібен молоковідсмоктувач та у яких ситуаціях він вам знадобиться.

 

Досить часто мами задаються питанням придбання молокоотсоса ще на останніх тижнях вагітності, довго розмірковують чи потрібен молоковідсмоктувач, чи ні, і врешті-решт, наслухавшись порад родичів, подруг, начитавшись страхіть в інтернеті на «мамських» форумах, поспішають купити молокоотсос, щоб уже в пологовому будинку бути в повному озброєнні.

Хочемо вас заспокоїти: зовсім необов’язково його купувати, адже є дуже велика ймовірність, що молокоотсос так ніколи вам і не знадобиться. А якщо і знадобиться – то на тиждень-два, і це теж не привід витрачати шалені гроші на його купівлю.

 

Перш за все, зауважу: молоковідсмоктувач винайшли не для того, щоб замінити грудне вигодовування, а лише, щоб полегшити життя мами, у якої виникли ті або інші труднощі з лактацією.

 

Якщо ви з перших днів правильно розпочали грудне годування, при прикладенні до груді у вас жодного разу не виникло ніяких неприємних відчуттів, ви не знаєте, що таке застій молока і не плануєте відлучатись від дитини, повірте: ви – щаслива людина!  Молоковідсмоктувач вам не потрібен, ця стаття не для вас, і ви сміливо можете переходити на інші сторіночки нашого сайту, щоб подивитися, чим можна забавити ваше немовля.

                        

 

Але є випадки, у яких без молоковідсмоктувача просто не обійтись, він стає справжнім порятунком для молодої мами.

 Отже,

У яких випадках молокоотсос дійсно необхідний?

Ситуації в житті трапляються різні, і іноді мама просто не має змоги годувати дитину груддю, проте має бажання підтримувати лактацію і давати мацьопику грудне молоко.

Це стається з різних причин, і зараз ми розглянемо найбільш поширені випадки, коли молоковідсмоктувач дійсно потрібен і спробуємо визначитись, у яких випадках нам варто купити молокоотсос, а коли його купівля буде марною тратою коштів.

 

Причин, з яких варто скористатися цим чудом техніки, декілька. І молокоотсос  дійсно врятує вас в таких випадках:

Гіперлактація

Як правило, при годуванні малюка за вимогою, лактація стабілізується досить швидко, і молоко утворюється за потребою дитини, без надлишків або недостачі.  При нормальній лактації зцідити якісь залишки молока після годування дитини неможливо - його там просто-напросто немає.

Але дуже часто молоді і недосвідчені мами роблять хибні висновки після таких зціджувань, і починають посиленно зціджуватись,“щоб молочко прибувало”. Не останню роль грають і поради старших і “компетентніших” у цьому питанні бабусь: “після кожного годування обов’язково потрібно зціджуватись до останньої краплі, щоб не допустити маститів, лактостазів та інших страхіть”, які нібито чекають маму в іншому випадку.

І тут мама попадає в пастку: організм не розуміє, що молоко було зціджено штучно, а отже мозок отримує імпульси про кількість з'їденого малюком молочка і посилає команду виробляти його стільки, скільки потрібно. Молока прибуває все більше і більше, немовля не в змозі впоратися з такою кількістю, груди кам’яніють, підвищується температура.

Годі й думати, що ви зможете зцідити молоко вручну. Крім того, що це пекельний біль, це ще й дуже довго і незручно.

Молоковідсмоктувач у такому випадку стане вашим рятівником.

Але й тут є певні нюанси: часто мами прагнуть зцідити геть усе молоко, і молокоотсос, замість того, щоб допомогти вирішити проблему, перетворює зціджування у замкнуте коло: чим більше молока ви зціджуєте, тим більше його прибуває наступного разу, і здається, що зупинити це неможливо.

Щоб цього не відбулося,

Порада від Baby Service: зціджуйтесь лише до відчуття полегшення в груді, залишаючи певну кількість молока. Тоді в ендокринну систему буде надходити сигнал про те, що виробляються надлишки молока, і їх виробляти не потрібно.

Як правило, для налагодження лактації і повернення до нормального режиму годування потрібно не так й багато часу: всього тиждень-другий. Звичайно ж, купити молоковідсмоктувач у такому випадку - це викинути гроші на вітер. Я би вам радила взяти в оренду електричний двохфазний молоковідсмоктувач. При правильному застосуванні, він швидко впорається з гіперлактацією, і ви забудете про всі ці жахіття раз і назавжди.

Механічний молокоотсос з подібною проблемою навряд чи впорається.

 

Лактостаз

Маленька довідка: лактостаз - це закупорка молочної протоки. Грудь жінки ділиться на декілька часток (15-25), кожна частка виходить протокою до соска. Якщо якась із цих проток перетискається, то виділення молока ускладнюється і утворюється своєрідна молочна пробочка, яка не дозволяє молоку нормально витікати з даної протоки. Це місце набрякає, з’являються болісні відчуття.

Причин лактостазу є багато, але їх ми розглянемо наступного разу. Зараз же зосередимось на вирішенні проблеми.

У більшості випадків з лактостазом можна впоратись, якомога частіше прикладаючи дитину до проблемної груді. Зазвичай для цього потрібно 2-3 дні.

Наша порада: не чекайте, доки малюк попросить грудь, а пропонуйте її самі, якомога частіше.

Якщо ж вирішити проблему лактостазу самими лише частими прикладаннями не вдалося, або смоктання викликає надто болісні відчуття, рекомендується зціджувати грудь 3-4 рази на добу. Головне - не перестаратися, інакше можна повернутися до проблеми №1.

Знову ж таки, як і у випадку з гіперлактацією, купувати на 3 дні молокоотсос вкрай недоцільно. Оренда механічного або електричного однофазного молокоотсоса швидко і дешево вирішить вашу проблему.

 

 Дитина відмовилася від груді

На жаль, трапляється і таке. Не будемо уточнювати причин і розбиратися, чи все зробила мама, щоб повернутися до грудного вигодовування, а приймемо за факт: дитина грудь відмовляється брати, а мама хоче якнайдовше зберегти лактацію, щоб давати малюку усі необхідні речовини для повноцінного розвитку.

Звичайно ж, у цьому випадку вдале рішення - купити молоковідсмоктувач, адже він знадобиться вам не тиждень і не два,  а мінімум півроку. Лише не варто сліпо покладатися на поради подруг і знайомих, молокоотсос - річ дуже індивідуальна, тож вибір молоковідсмоктувача має бути виваженим

         

 

Лактаційні кризи

Ситуація прямо протилежна тій, що ми розглядали в першому пункті.

Чи не кожна мама хоч раз стикалася з тим, що молока меншає, дитина невдоволена, не наїдається. Головне у цій ситуації не панікувати. Цей процес цілком зворотний, і протягом 3-4 днів, ви повернете нормальну лактацію.

Поряд з іншими способами відновлення лактації, лікарі рекомендують стимуляцію груді за допомогою зціджування. В перервах між годуванням ви зціджуєтесь, надсилаючи сигнал організму виробляти молока більше, оскільки потреби в ньому ростуть.

3-4 дні для відновлення нормальної лактації зазвичай досить, а отже й купувати молоковідсмоктувач на такий короткий проміжок часу немає потреби.

 

Мама не має змоги годувати маля

Бувають ситуаціі, в яких мама деякий час не може годувати малюка, проте дуже хоче зберегти лактацію.

Причини можуть бути різні:

  • мамі необхідно поїхати кудись на день-другий (ситуації в житті різні трапляються)
  • мама проходить курс лікування, несумісний з грудним вигодовуванням
  • дитинка після пологів дуже квола, і не може самостійно смоктати грудь

Саме так було у моєму випадку 13 років тому, коли моя Сонютка лежала в реанімації дитячої обласної лікарні і врятувало лактацію, мабуть-таки чудо, тому що про електричні молоковідсмоктувачі в далекому 2002 році в Кіровограді ніхто ще не чув. А як же він мені допоміг би, і скількох проблем з груддю я б тоді могла уникнути… Але то вже зовсім інша історія.

Оскільки все погане колись закінчується, тож  швидко закінчиться і розлука з малюком, а отже не стане й потреби в молокоотсосі. Щоб не морочити голову з покупкою, що стала непотрібом - візьміть молокоотсос в оренду, сплативши лише за час його користування.

 

Тріщини на сосках

Дуже неприємна і болісна штука, яка перетворює годування на справжні муки. Найчастіше виникає через неправильне прикладання маляти до груді, і як наслідок, неправильний захват соска.

Рекомендується на деякий час зменшити подразнення груді. Використання молокоотсоса у цій ситуації допомогло вже не одній мамусі.

При правильному лікуванні тріщини загоюються протягом 2-7 днів, а далі ви зможете повернутись до ГВ. І знову ж таки - купувати молоковідсмоктувач на такий короткий проміжок часу немає жодного сенсу.

 

Відлучення малюка від груді

 Слава Богу, все рідше доводиться чути безглузду фразу “я туго перев’язала груди, трішки потемпературила,  і молока не стало”. Особливо мене дратує, коли я чую такі поради мамам від жінок старшого покоління. Адже такими маніпуляціями можна завдати більше шкоди, ніж користі.

Чому? А тому що перетягування грудей не сприяє зменшенню кількості молока, а лише викликає порушення кровообігу в тканинах молочної залози, закупорку проток згустками молока і розвиток набряку. І це може привести до дуже сумних наслідків.

Як у цьому випадку допоможе молокоотсос?

Ви зціджуєте молоко лише, коли груди повністю наливаються і лише до відчуття полегшення. Таким чином ви штучно зменшуєте вироблення молока, звівши його на нуль: початку вам знадобиться зцідитися 4-5 разів на добу, потім 3-4, потім 2, а потім й одного разу буде досить.

В такий спосіб ви спокійно і безболісно позбавитесь молока, не завдавши шкоди груді, і не вживаючи ніяких медпрепаратів.

В залежності від обсягів лактації, цей процес займе у вас 2-5 днів.

 

Ну і найприємніша причина скористатися молоковідсмоктувачем:

 Активний спосіб життя молодої матусі

 

Давно минули часи, коли мами була прив’язані до малюків і в переважній більшості були домогосподарками.

Сучасні мами ведуть активний спосіб життя, який не планують уповільнювати з настанням вагітності та пологів. Вони продовжують працювати, подорожувати, займатися спортом.

А отже, не мають можливості весь час знаходитись разом з дитиною. Поряд з цим, сучасні мами - це свыдомы мами: вони розуміють усю відповідальність перед немовлям, і намагаються дати йому усе найкраще. А що може бути кращим для здоров’я малюка, як не мамине молочко?!

Звичайно ж, в таких випадках молокоотсос буде просто вашим особистим чарівником і допоможе залишити малюку стратегічні запаси молочка на час, коли вас не буде поруч. І тато, бабуся, або ж няня зможуть без проблем нагодувати мацьопика найсмачнішим і найкориснішим продуктом - вашим молочком.

Ясна річ, що в такій ситуації молоковідсмоктувач вам слугуватиме тривалий час, тож доцільніше буде його купити, ніж брати в оренду.

А ось щоб обрати той молоковідсмоктувач, який підійде саме вам, є резон спробувати його в дії, взявши напрокат. Адже вартість якісних молокоотсосів вимірюється в тисячах гривень, і дуже б не хотілося зробити таку дорогу покупку, щоб потім з’ясувалося, що замість допомоги, вона вам приносить лише біль і розчарування.

 

Отож, ми спробували розібратись, чи потрібен молоковідсмоктувач, коли він вам знадобиться, і чи варто його купувати.

Висновки робити, звичайно ж, вам, а я бажаю, щоб материнство приносило вам лише радість і жодних турбот!

 

 

 

Леся Тараненко

Партнер Baby Service у Кіровограді

11.10.2015р.